Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / Časté dotazy

Časté dotazy

 1. Jak se nastavuje stupeň nasycenosti sodové vody?
Velmi jednoduše, tlačítko sycení použijeme 1x pro jemné sycení, 2x pro střední sycení a 3x a více pro silné sycení (délka jednoho stisknutí 2-3 sekundy) . Maximální nasycení poznáme podle charakteristického hlasitého zvuku – přetlakový ventil. Optimální sycení si sami vyzkoušíte po několika prvních použitích přístroje.

2. Kolik dnů mi vydrží nasycený nápoj v láhvi?
Nasycení vydrží přibližně 2-3 dny. Nicméně hlavní výhodou zařízení je možnost kdykoliv si připravit čerstvý nápoj a čerstvý ho také vypít.

3. Jak mám postupovat, když  je bombička s CO2 prázdná?
Prázdnou bombičku si jednoduše vyměníte za plnou v nejbližším výměnném místě SodaStream a zaplatíte pouze cenu plynu, tj. 199,- Kč.

4. Jak zjistím, zda je bombička plná, tak jak uvádí výrobce (425 gr)?

Každá bombička má na svém těle vyraženou váhu prázdného obalu / bombičky (ozn. TARE 0,7.. KG). Pokud tedy zvážíte novou bombičku a odečtete hmotnost prázdné bombičky, rozdíl vyjadřuje hmotnost plynu min.425 gr)

5. Proč mám používat pouze originální bombičky SodaStream?
Tlaková bombička vyžaduje pravidelné bezpečnostní zkoušky, které jsou prováděny ve výrobním závodu  při každém plnění bombičky. Jen tak může výrobce zaručit 100 % bezpečnost při používání.

6. Kde je výměnné místo SodaStream?
Stále větší počet prodejen elektro i hypermarketů se stává výměnným místem bombiček SodaStream.
Tyto prodejny jsou označeny logem SodaStream a jejich aktuální seznam naleznete na www.sodastream.cz . Nebo ZDE.

7. Jak správně připravit ochucený perlivý nápoj?
Nejdříve připravíte čistou, dobře vychlazenou (7°C) sodovou vodu ve vašem výrobníku SodaStream.
Láhev se sodovkou vyjměte z přístroje opatrně vlijte odměrku sirupu SodaStream - víčko ze sirupu je zároveň odměrkou. Láhev uzavřete a opatrně promíchejte. Nápoje můžete snadno přizpůsobit své chuti přidáním většího či menšího množství sirupu. (pozn. nikdy do výrobníku nevkládejte láhev s vodou se sirupem.)

8. Proč nejdříve připravit sodu a pak přidat sirup?
Pokud by se sytila voda,která již obsahuje sirup, nápoj by vypěnil z přístroje a mohl by jej poškodit.

9. Jaká je expirace sirupů SodaStream?
U většiny sirupů je expirace 12 měsíců. Datum spotřeby je vždy uveden na obalu sirupu.

10. Mají plastové láhve SodaStream životnost?
Ano mají. Láhve stárnou, opotřebovávají se a přitom neustále odolávají tlaku 10 barů. Z důvodu bezpečnosti je životnost láhví přibližně 3 roky – uvedeno na obalu.

UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY:
Na českém trhu jsou v současné době používány tlakové nádoby CO2 Sodastream s dvěmi různými variantami označení – údaje o deklarovaném max. množství v litrech vyrobeného syceného nápoje ( 60 L nebo 80 L). Oba typy těchto tlakových lahví jsou naplněny stejným množstvím plynu CO2 – 425 g náplně CO2.  Údaj o možnosti vyrobit 60 L či 80 L je pouze informativní. Skutečné množství v litrech vyrobeného syceného nápoje Sodastream je závislé na typu výrobníku (stroji) a na individuální míře nasycenosti nápoje = na individuálním počtu stisků plnícího tlačítka přístroje.

counter